Tuoksu ja maku: Tuoksu on ehdottoman raikas ja eloisa. Siitä erottuu villivadelmaa, kirsikkaa ja vaniljaista suklaata. Maku seuraa tuoksua kitalalella, jossa runsas ja raikas marjaisuus ovat vahvasti läsnä. Kevyt tanniinirakenne tuo viiniin nostetta joka yhdessä alkoholin tuoman lämmön kanssa iskee saumattomasti yhteen raikkaan marjaisuuden kanssa.
Alkuperä ja viininvalmistus: Maaperä, jossa köynnökset kasvavat ovat savea ja hiekkakiveä. Viinirypäleet kerätään käsin, murskataan, erotetaan rangoistaan ja puristetaan hellävaraisesti. Viini saa käydä matalassa lämpötilassa kahden viikon ajan. Tämän jälkeen viini siirretään pienempiin teräsastioihin kypsymään 12 kuukauden ajaksi.
Ruokasuositus: Monikäyttöinen viini, joka toimii mainiosti sellaisenaan, mutta antaa hyvää tukea erilaisille pastoille ja pizzoille.